Spotkanie w Muzeum Ziemi Górnośląskiej w Ratingen!

Muzeum Ziemi Górnośląskiej powstało w 1983 roku jako muzeum historii kultury i jest największym muzeum śląskim w zachodniej części Niemiec. W swojej działalności skupia się na regionach Górnego Śląska położonymi nad Górną Odrą, na obszarze przemysłowym obejmującym górnictwo oraz przemysł ciężki, jak również na terenach rozciągającymi się od Sudetów Wschodnich (Wysoki Jesionik) aż po Beskidy.

Muzeum Ziemi Górnośląskiej prowadzi swoją działalność w duchu porozumienia między narodami i przyjaźni polsko-czesko-niemieckiej. Promując kulturę śląską, prezentuje ono szerokiej publiczności nieprzemijające ślady przeszłości i teraźniejszości tego regionu.

Dnia 28 sierpnia od godziny 14.00 będzie miało miejsce spotkanie, którego gośćmi będzie znany szerokiej niemieckiej publiczności duet Andy & Lucia, a także Dariusz Niebudek!


Biesiada z Tyskimi w Solingen!

29 sierpnia w Solingen odbędzie się coroczna biesiada z Tyskimi, tzw. FAMILIENFEST! Początek zabawy o godzinie 16.00!

Spotkanie biesiadne będzie miało miejsce w restauracji Schlesische Schänke w Solingen w Niemczech.

Wśród artystów pojawią się znani doskonale niemieckiej publiczności Andy & Lucia, Nadia Partyka, Oberschlesisches Blasorchester, Blaskapelle Lothar Dreier jak również Dariusz Niebudek!

Moderatorem Biesiady będzie Barbara Pyka!

Benefis Mirosława Neinerta!

30 sierpnia o godz. 20.00 Mirosław Neinert będzie świętował swój Jubileusz na deskach Letniego Ogrodu Teatralnego!

Mały wielki człowiek. Dustin Hoffman śląskiego życia artystycznego. Kiedy Jandzie nie śnił się jeszcze prywatny teatr, jego Korez grał kilkaset przedstawień rocznie. Już przed Obamą ten synek z Czarnego Śląska rzucił na kolana Amerykę. Kolekcjoner Złotych Masek, eleganckich butów i cygar. Ojciec i matka życia artystycznego na Śląsku. Utrapienie i zmora dyrektorów państwowych instytucji kultury. Jak sam powiedział: najlepsze benefisy obchodzi się po 55!

Reżyseria: Robert Talarczyk

Czas trwania: (ho ho!)

Występują: (HO HO HO!!!), a wśród nich Dariusz Niebudek!


VII Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda!

Kolejna, siódma już edycja Tarnogórskiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda będzie miała miejsce 30 i 31 sierpnia na tarnogórskim Rynku!

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, dla uczczenia pamięci zmarłego w 2006 roku tarnogórzanina, Józefa Szweda, wybitnego dyrygenta, pedagogai kompozytora, od 7 lat organizuje imprezę poświęconą jego twórczości. Muzyka orkiestr dętych bardzo mocno wrosła w krajobraz kulturowy Śląska. Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda kultywuje tę ciekawą tradycję i przypomina, że mieszkaniec naszego miasta wniósł znaczący wkład w rozwój tej muzyki poprzez liczne i, co ważniejsze, bardzo popularne utwory jako kompozytor, dyrygent i nauczyciel, a także działacz muzyczny.

Prowadzącym tegoroczny dwudniowy Festiwal będzie Dariusz Niebudek!


Gwarki Tarnogórskie 2014!

Jak co roku, z początkiem września Tarnowskie Góry zapraszają na swoje święto - Gwarki Tarnogórskie, które w tym roku odbędą się w dniach 5-7 września!

Wśród tegorocznych gwiazd na scenie pojawią się m.in. Tarnogórski Big Band, Zespół Tańca Nowoczesnego TESS, Kabaret RAK, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Zespół Absynth, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Elektryczne Gitary, T.LOVE.

Po raz szósty gospodarzem trzydniowej zabawy będzie Dariusz Niebudek!


Koncert Galowy "Panience na dobranoc" w katowickim Spodku został decyzją organizatorów przeniesiony na 16 listopada 2014r.!

Uwaga!
Koncert został przeniesiony z dnia 3 maja na dzień 16 listopada.

Zakupione bilety zachowują ważność.
W związku ze zmianą daty koncertu zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.
Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty koncertu.

Komunikat organizatora:
Drodzy Państwo,
W związku licznymi telefonami i listami naszych widzów i słuchaczy, którzy w tym czasie organizowali wyjazd i sami wybrali się kanonizację Jana Pawła II, a zarazem pragnącymi uczestniczyć w naszym koncercie galowym "Panience na dobranoc" - postanowiliśmy przesunąć nasze spotkanie na termin bardziej dogodny dla wszystkich (16.11).


KALENDARIUM TEATRALNE

• 31.08.2014 – „Pomsta”, Scena plenerowa przy Urzędzie Gminy Ornontowice, godz. 20.00

• 13.09.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00

• 14.09.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00

• 27.09.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 18.00 - V Metropolitalna Noc Teatrów

• 27.09.2014 – „Jasiu, czyli polish joke”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 21.00 - V Metropolitalna Noc Teatrów

• 07.10.2014 – „Testosteron”, Teatr Polski w Bielsku-Białej, godz. 19.00

• 08.10.2014 – „Testosteron”, Teatr Polski w Bielsku-Białej, godz. 19.00

• 16.10.2014 – „Producenci”, Teatr Rozrywki w Chorzowie, godz. 19.00

• 17.10.2014 – „Producenci”, Teatr Rozrywki w Chorzowie, godz. 19.00

• 19.10.2014 – „Producenci”, Teatr Rozrywki w Chorzowie, godz. 17.00
OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że nigdy nie zakładałem konta na portalu Facebook i nie mam nic wspólnego z profilami widniejącymi na tym portalu pod moim nazwiskiem.
Pozdrawiam serdecznie!
Dariusz Niebudek