Festiwal Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej już 3 sierpnia!

Po raz XIV park im. A. Kozioła w Rudzie Śląskiej - Rudzie będzie miejscem tradycyjnego Festiwalu Orkiestr Dętych. 3 sierpnia zagrają dla mieszkańców wszystkie orkiestry, które działają na terenie miasta. Gwiazdą imprezy będzie Zbigniew Wodecki!

Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się zbiórką orkiestr przy Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej około godziny 14.45. Sprzed Muzeum orkiestry przemaszerują do parku im. Augustyna Kozioła, gdzie ok. godziny 15.30 nastąpi uroczyste otwarcie imprezy. Orkiestry wspólnie wykonają hejnał Festiwalu oraz utwór "Alte Kameraden". Następnie swój repertuar zaprezentuje Orkiestra Dęta "Wirek" z KWK Halemba - Wirek pod dyrekcją Mieczysława Mazura, a ok. godziny 16.30 wystąpi Orkiestra Dęta "Halemba" z KWK Halemba na czele z dyrygentem Piotrem Szczygiołem. Jacek Kampa poprowadzi jak zwykle Orkiestrę Dętą "Pokój" z KWK Pokój, a Zygmunt Kliks - Orkiestrę Dętą "Bielszowice" z KWK Bielszowice. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie Zbigniew Wodecki, który wystąpi z "eM Band" Marka Malisza o godzinie 19.00. (źródło: rudaslaska.pl)

Prowadzącym Festiwal będzie Dariusz Niebudek!


VII Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda!

Kolejna, siódma już edycja Tarnogórskiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda będzie miała miejsce 30 i 31 sierpnia na tarnogórskim Rynku!

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, dla uczczenia pamięci zmarłego w 2006 roku tarnogórzanina, Józefa Szweda, wybitnego dyrygenta, pedagogai kompozytora, od 7 lat organizuje imprezę poświęconą jego twórczości. Muzyka orkiestr dętych bardzo mocno wrosła w krajobraz kulturowy Śląska. Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda kultywuje tę ciekawą tradycję i przypomina, że mieszkaniec naszego miasta wniósł znaczący wkład w rozwój tej muzyki poprzez liczne i, co ważniejsze, bardzo popularne utwory jako kompozytor, dyrygent i nauczyciel, a także działacz muzyczny.

Prowadzącym tegoroczny dwudniowy Festiwal będzie Dariusz Niebudek!


Gwarki Tarnogórskie 2014!

Jak co roku, z początkiem września Tarnowskie Góry zapraszają na swoje święto - Gwarki Tarnogórskie, które w tym roku odbędą się w dniach 5-7 września!

Wśród tegorocznych gwiazd na scenie pojawią się m.in. Tarnogórski Big Band, Zespół Tańca Nowoczesnego TESS, Kabaret RAK, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Zespół Absynth, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Elektryczne Gitary, T.LOVE.

Po raz szósty gospodarzem trzydniowej zabawy będzie Dariusz Niebudek!


Koncert Galowy "Panience na dobranoc" w katowickim Spodku został decyzją organizatorów przeniesiony na 16 listopada 2014r.!

Uwaga!
Koncert został przeniesiony z dnia 3 maja na dzień 16 listopada.

Zakupione bilety zachowują ważność.
W związku ze zmianą daty koncertu zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.
Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do nowej daty koncertu.

Komunikat organizatora:
Drodzy Państwo,
W związku licznymi telefonami i listami naszych widzów i słuchaczy, którzy w tym czasie organizowali wyjazd i sami wybrali się kanonizację Jana Pawła II, a zarazem pragnącymi uczestniczyć w naszym koncercie galowym "Panience na dobranoc" - postanowiliśmy przesunąć nasze spotkanie na termin bardziej dogodny dla wszystkich (16.11).


KALENDARIUM TEATRALNE

• 31.08.2014 – „Pomsta”, Scena plenerowa przy Urzędzie Gminy Ornontowice, godz. 20.00

• 13.09.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00

• 14.09.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00

• 27.09.2014 – „V Metropolitalna Noc Teatrów”, Teatr Nowy w Zabrzu

• 16.10.2014 – „Producenci”, Teatr Rozrywki w Chorzowie, godz. 19.00

• 17.10.2014 – „Producenci”, Teatr Rozrywki w Chorzowie, godz. 19.00

• 19.10.2014 – „Producenci”, Teatr Rozrywki w Chorzowie, godz. 17.00
OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że nigdy nie zakładałem konta na portalu Facebook i nie mam nic wspólnego z profilami widniejącymi na tym portalu pod moim nazwiskiem.
Pozdrawiam serdecznie!
Dariusz Niebudek