XIV Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Teatrze Nowym w Zabrzu!

Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2014 odbędzie się już po raz czternasty w dniach od 18 - 26 października. Festiwal, którego organizatorami są Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy ukazuje jeden z nurtów współczesnego teatru. Nurt ukierunkowany na realizacje i interpretacje dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 roku , który stara się spełniać postulat "lustra rzeczywistości" i pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym, religijnym.

20 października w ramach Festiwalu zaprezentowana będzie jedna z najnowszych sztuk Teatru Nowego - "Jasiu albo Polish joke". To sztuka teatralna, która cieszy się zdumiewającym powodzeniem na amerykańskich scenach od Salt Lake City w Utah, egzotycznym stanie mormonów, po Houston, Chicago i Nowy Jork. Autor David Ives (pseudonim literacki Dawida Roszkowskiego) opowiada o kompleksach Jasia cierpiącego z powodu bycia Polish - American, czyli Amerykaninem polskiego pochodzenia.
Jaś ukrywa swoje korzenie przed demoniczną szefową, złośliwie tropiącą ślady polskości, a wreszcie za namową wujka postanawia się podawać za Irlandczyka, bo "Irlandczyków wszyscy lubią". Lata "Solidarności", pontyfikat polskiego papieża i dyktatura "politycznej poprawności" sprawiły, że niegdyś wszechobecne dowcipy o Polakach zaczęły uchodzić za żarty w złym tonie.
Sztuka Ivesa przypomina jednak, że w obiegowej opinii w USA Polak to osoba o szczególnych skłonnościach do "rozczarowania, zniechęcenia i desperacji".
Marta Fita - Czuchnowska [w:] Wprost nr 23/2005
źródło: www.teatrzabrze.pl
W spektaklu zobaczymy Annę Konieczną, Jolantę Niestrój-Malisz, Joannę Romaniak, Dariusza Niebudka, Andrzeja Kroczyńskiego, Jarosława Karpuka oraz Marcina Gawła (gościnnie).
Reżyserem sztuki jest Maciej Podstawny.


Muzyczny Orient Express zajedzie do Ustronia!

Już 23 października w Domu Kultury Prażakówka w Ustroniu będzie można wyruszyć w muzyczną podróż dookoła świata!

W repertuarze standardy światowej muzyki rozrywkowej, hity ubiegłego stulecia, które niezmiennie do dziś królują na parkietach i estradach całego świata skupiając ogromne rzesze fanów.
Repertuar wielu sław światowej wokalistyki takich jak: Julio Iglesias, Mireille Mathieu, duet Albano i Romina Power, Abba, Boney M, Barbara Streisand, Leonard Cohen, a więc ambitny i znany, przeznaczony dla odbiorcy w każdym wieku.
Na pokład "Orientu" zaprasza załoga w składzie: Aleksandra Stano - wokal, Łukasz Szczepanik - wokal, Chórek wokalny, Zespół Big4Band w składzie: instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, gitara, saksofon/klarnet/flet.
Dowodzącym na pokładzie będzie Dariusz Niebudek!


Taneczny Oktober w Neviges!

Wyjątkowy październikowy wieczór szykuje się w Restauracji Polskiej "San Leo" w Neviges!

24 października Restauracja "San Leo" będzie gościć niezwykle popularny w Niemczech, ale też na Śląsku Duet Andy & Lucia, który jako gościa specjalnego zaprosił Dariusza Niebudka!

Pyszna zabawa w rytmie znanych szlagierów rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa prawie do północy.

Wszelkie informacje dotyczące imprezy oraz rezerwacji dostępne są pod numerami telefonu 0172 24 55 717 lub 02053 424648.


KALENDARIUM TEATRALNE

• 20.10.2014 – „Jasiu, czyli polish joke”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00 - spektakl w ramach XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej

• 02.11.2014 – „Jasiu, czyli polish joke”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 18.00

• 07.11.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00

• 08.11.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 18.00

• 11.11.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 18.00

• 15.11.2014 – „Pomsta”, Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie, godz. 18.00

• 21.11.2014 – „O co biega?”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 19.00

• 23.11.2014 – „Jasiu, czyli polish joke”, Teatr Nowy w Zabrzu, godz. 18.00

• 27.11.2014 – „Prześliczna wiolonczelistka”, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, godz. 19.00

• 28.11.2014 – „Prześliczna wiolonczelistka”, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, godz. 19.00
OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że nigdy nie zakładałem konta na portalu Facebook i nie mam nic wspólnego z profilami widniejącymi na tym portalu pod moim nazwiskiem.
Pozdrawiam serdecznie!
Dariusz Niebudek