Śląski serial kryminalny pt. Gańba 1997 od poniedziałku w Radiu Piekary. Dwadzieścia odcinków, czterdzieści głosów, autentyczne wydarzenia i miejsca, fikcyjne postaci.

W poniedziałek, 13 listopada, Radio Piekary rozpocznie emisję autorskiego serialu kryminalnego, który składa się z dwudziestu odcinków i w całości został wyprodukowany przez piekarską rozgłośnię. Rolę narratora przyjął aktor Dariusz Niebudek, a w postaci bohaterów kryminału wcieliło się ponad 40 osób. To pracownicy i współpracownicy radia, Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich, Kina Zacisze oraz uczestnicy miejscowej sekcji skata (popularna na Śląsku gra karciana). Autorem scenariusza jest redaktor naczelny Rafał Kurowski.

- Akcja rozgrywa się w znanych słuchaczom konkretnych miejscach – w śląskich miastach, na ich ulicach, w instytucjach itp. Została ona również częściowo wpisana w autentyczne wydarzenia.

Historia zaczyna się 4 grudnia 2022 roku, gdy w trakcie tradycyjnej barbórkowej pobudki w Katowicach-Nikiszowcu zostaje odnalezione ciało serialowego redaktora naczelnego Radia Piekary. W rozwiązanie kryminalnej zagadki, podobnie jak to było w pierwszym sezonie słuchowiska, angażują się redaktor Marcin Kynrih oraz starszy inspektor Tomasz Zawalny. Są mylne tropy, fałszywe oskarżenia, wątpliwe hipotezy, jednak prawdziwych przyczyn tej zbrodni należy szukać w wydarzeniach sprzed ćwierć wieku. Producentem serialu jest Karol Mankiewicz.

- Nagrywając, montując i udźwiękawiając kolejny sezon radiowego serialu kryminalnego Gańba 1997, musiałem zmierzyć się z mnogością postaci, ról, scen dźwiękowych, by stworzyć spójną całość, w której Słuchacz - zarówno ten radiowy, jak i ten sięgający po kolejne odcinki w zaciszu swego domu - mógł poczuć się tak, jakby uczestniczył w tej historii.

Gańba 1997 jest drugim sezonem tego kryminału. Pierwszy Radio Piekary wyemitowało w lutym br. Niedługo później trafił do zasobów Empik Go.

- Dobry odbiór słuchaczy i duży potencjał promocyjny zachęciły nas do prac nad kolejnym sezonem – wyjaśnia Rafał Kurowski.

Serial będzie emitowany w dni powszednie o godz. 09.30. Powtórki odcinków zaplanowano w godzinach nocnych oraz w niedzielne popołudnia. Na bieżąco zamieszczane będą także w serwisie Spotify oraz na stronie radiopiekary.pl.

Sygnał Radia Piekary można odbierać w aglomeracji śląskiej na 88,7 FM, za pośrednictwem streamingu na radiopiekary.pl oraz w aplikacji dostępnej w Google Play i Apple a także w DAB+ z nadajników w Bielsku-Białej i Gliwicach.

 

6 grudnia to dzień wyczekiwany nie tylko przez tych najmłodszych :) 

Dlatego Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza o godz. 14.00 i 18.00 na spotkanie ze św. Mikołajem, w którego po raz kolejny już wcieli się Dariusz Niebudek! Oczywiście w towarzystwie Śnieżynek :)

Więcej informacji: https://www.chck.pl/spotkanie-ze-sw-mikolajem-i-rozdawanie-prezentowprezenty-prosze-dostarczyc-do-2-grudnia-4552

 

14 grudnia o godz. 18.00 zapraszam serdecznie na wyjątkowy Galowy Koncert "Naira Ayvazyan i Goście", który odbędzie się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Podczas tej Gali Naira zostanie odznaczona Srebrną Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego! Nie może Was zabraknąć :)

Bilety można już kupować w Kup Bileciku :)

Gdzie najlepiej spędzić Sylwestra? Oczywiście, że w teatrze! :)

Zapraszam serdecznie do nowego miejsca na kulturalnej mapie Śląska - na Scenę Gliwicka 120 w Katowicach!

Tam zagramy znakomitą komedię "Małżonkowie" :)

Bilety są już w sprzedaży:

- godz. 18.00: Małżonkowie / Katowice / 2023-12-31, 18:00 🎭 KUP BILET (kupbilecik.pl)

- godz. 22.00: Małżonkowie / Katowice / 2023-12-31, 22:00 🎭 KUP BILET (kupbilecik.pl)

W cenie biletu sylwestrowego:

- super komedia MAŁŻONKOWIE

- loteria prezentowa dla Widzów z udziałem naszych gwiazd

- kieliszek szampana

- przekąska cateringowa

- przywitanie Nowego Roku w towarzystwie gwiazd